مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ شنبه ۱۷ خرداد
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
  با تجلیل از نویسنده پرکار نوجوانان در ۷۵ سالگی‌ صورت می‌گیرد رونمایی از صدوهشتادوپنجمین کتاب محمود حکیمی در فرهنگسرای خاتم
در آخرین روزهای ماه صفر از یکصد و هشتاد و پنجمین کتاب استاد محمود حکیمی، نویسنده پیش‌کسوت و پر کار کودکان و نوجوانان رونمایی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای خاتم(ص) در برنامه محفل مقتل از رمان «پیام محبت» رونمایی می‌شود و از مقام و منزلت این نویسنده محبوب کودکان و نوجوانان تجلیل می‌گردد و علاوه بر محمود حکیمی، مهدی کاموس داستان‌نویس به سخنرانی خواهد پرداخت. داستان جدید استاد حکیمی در پی معرفی محتوای واقعی پیام دین اسلام است. داستان «پیام محبّت » در مورد مروان و مرتضی است. مروان پاکستانی و از پیروان مذهب حنفی و مرتضی ایرانی و شیعی مذهب است. این دو در آلمان رشته معماری می‌خوانند و بدون حساسیت به باورهای مذهبی یکدیگر باهم دوست هستند. اگرچه مروان گاهی تحت تاثیر تبلیغات سوء وهابیون در مورد شیعیان، درباره دوستش دچار تردیدهایی می‌شود. این شرایط ادامه دارد تا آن که مروان وارد گروهی می‌شود و پی می‌برد که هر آنچه تکفیری‌ها درباره اسلام و تعالیم آن، و همچنین درباره شیعیان می‌گویند دروغ است. نویسنده در این کتاب که برای نوجوانان نگاشته بر این نکته تأکید کرده است که آموزه‌های اسلام بر اساس مهرورزی و محبت است. همچنین در این داستان علت‌های گرایش به دین اسلام و نمونه‌هایی از مسلمان شدن بسیاری از افراد ذکر شده است. استاد محمود حکیمی درباره اثر تازه انتشار یافته اش می گوید: در کتاب «پیام محبت» پیام پیامبر اکرم(ص) را که براساس مهرورزی بود، مطرح کردم. به دلیل اینکه برخی گروه های سلفی مذهب از جمله داعش اعمالی را به نام دین انجام می دهند. کتاب «پیام محبت» مانند اکثر کتاب هایم، کتابی دینی است و مانند بسیاری از آثارم کتابی تاریخی است.کتاب «پیام محبت» در ۱۰۴صفحه و به قیمت ۱۸ هزار تومان در فروشگاه‌های سراسر کشور در دسترس مخاطبان قرار دارد. هم چنین استاد محمود حکیمی، با حضور در فضای جدید کتابخانه ای که ۱۶ سال پیش به نام وی در بوستان لواسانی منطقه ۱۸ و در جوار فرهنگسرا راه اندازی شد، با علاقمندانش دیدار و گفتگو می‌کند. آیین رونمایی از کتاب «پیام محبت» به همت فرهنگسرای خاتم(ص) با همکاری کتابخانه استاد حکیمی و انتشارات مدرسه روز چهارشنبه اول آبان، ساعت ۱۶ به نشانی منطقه ۱۸، شهرک ولیعصر(ع)، خیابان پژاند، بوستان لواسانی، فرهنگسرای خاتم(ص)، سالن خانه دوست فرهنگسرای خاتم(ص) برگزار می شود و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره۶۶۲۰۷۰۶۹ تماس بگیرند.
تاريخ: ۱۳۹۸/۷/۲۹

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.