مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۱ دوشنبه ۲۴ مرداد
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
مدير كل‌ ارشاد‌ خوزستان:
 قيصر امين‌پور فصل جديدي در ادبيات ايران باز كرد‌
مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان گفت: قيصر امين‌پور با تلاش‌هايي كه در عرصه ادبيات انجام داد فصل جديدي در شعر و ادب ايران زمين بار كرد.
حجت‌الاسلام و المسلمين سيد لطف‌الله سپهر شامگاه جمعه در همايش حرف‌هاي ناتمام كه به مناسبت نكوداشت سومين سالگرد شاعر فقيه معاصر، قيصر امين‌پور، در گتوند برگزار شد، اظهار داشت: قيصر امين‌پور در ادبيات شعري ايران، فصل و باب جديدي بنا نهاد؛ به گونه‌‌اي كه غزل‌هاي آن مورد توجه رهبر قرار گرفت و وي به شايستگي از آنها تجليل كرد.
وي با اشاره به اينكه مقبره در نظر گرفته شده براي قيصر امين‌پور به عنوان حركتي نمادين و يادمان در ادبيات ايران و خوزستان ثبت و ماندگار خواهد شد، افزود: ساخت اين پروژه از فروردين 88به همت مسئولان كلنگ خورد و به پيشرفت كنوني رسيد.
سپهر گفت: با حمايت‌هاي استاندار از اجراي اين پروژه، تاكنون 400 ميليون تومان اعتبار به ساخت اين آرامگاه اختصاص يافت كه اميدواريم با حمايت وزير ارشاد شاهد تكميل و همچنين نوآوري‌هاي جديد ادبي در اين فضا باشيم.
همچنين نماينده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه انقلاب ايران يك انقلاب فرهنگي بود، گفت: بسياري از معضلات اقتصادي و كنوني كشور، ناشي از دور شدن فرهنگ از انديشه و باورهاي اسلامي است.
حجت‌الاسلام سيد‌محمد سادات ابراهيمي افزود: به دليل همين دور شدن از فرهنگ اسلامي است كه دشمنان نظام پس از اتمام جنگ تحميلي از طريق فرهنگ وارد كارزار شده‌اند. به همين دليل است كه بايد مجموعه حاكميت، نخبگان، روحانيون و تمامي جناح‌هاي اسلامي در توسعه و ترويج فرهنگ اسلامي اقدام كنند.
وي به شخصيت قيصر امين‌پور اشاره كرد و گفت: اين شاعر بزرگ از جمله كساني است كه در عين انسان خوب بودن توانسته شاعر خوبي نيز باشد. حرف‌‌هاي نگفته‌اي كه بسياري از مدعيان به آن وادي نرسيده‌اند را، قيصر امين‌پور با سختي‌هايي كه به جان مي‌كشد به صورتي خودماني و بدون تكلف بيان مي‌كند.
سادات ابراهيمي قيصر امين‌پور را شاعري معتقد و دانا توصيف كرد و اظهار داشت: انساني كه معتقد باشد اما علم نداشته باشد در پيمودن راه به بيراهه مي‌رود. عالم بي اعتقاد نيز چون دزدي چراغ به دست، خطرش از ساير دزدان بيشتر است. اما قيصر امين‌پور اين هردو ويژگي را با هم داشتكه بسيار با اهميت است.
نماينده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شوراي اسلامي افزود: تازگي و طراوت در چينش مهره‌هاي كلامي قيصر امين‌پور تحسين برانگيز است؛ اما گرفتار تكلف شاعرانه نمي‌شود و محتوا را فداي ظاهرسازي نمي‌‌كند.
سادات ابراهيمي شخصيت قيصر امين‌پور را بسيار متواضع دانست و اظهار داشت: اين تواضع نتيجه معرفتي است كه با دنياي عرفاني خود داشته و خود را وقف مردم مي‌ديده است.
وي از وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي خواست تا با حمايت بخش فرهنگي شهرستان گتوند نسبت به تامين اعتبار براي احداث خانه هنرمندان و مجتمع فرهنگي ـ هنري قيصر امين‌پور، كمك به انجمن‌هاي مختلف هنري و تكميل و تجهيز كتابخانه‌ها اقدام كند.
تاريخ: ۱۳۸۹/۸/۸

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.