مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۷ اسفند
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 بررسی آثار تصویری طلاب در جشنواره
حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم علوی در این نشست اظهار داشت: دیدن برخی آثار با علم به اینکه سازنده آن یک طلبه است مخاطب را شگفت‌زده می‌کند.
 

حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم علوی در این نشست اظهار داشت: دیدن برخی آثار با علم به اینکه سازنده آن یک طلبه است مخاطب را شگفت‌زده می‌کند.

وی بر ضرورت آشنایی هرچه بیشتر طلاب با زبان سینما تاکید کرد و افزود: در برخی از آثار حقیقت از نگاه رئالیستی و سمبلیک فاصله گرفته،که این امر نشان‌دهنده عدم آشنایی طلاب با مولفه‌های تصویری است.

علیرضا فتحی نجفی کارشناس و مدرس سینما نیز در ادامه گفت: متاسفانه اغلب آثار جشنواره‌ای به سمت و سوی شعار پیش می‌روند که این مسئله برای جشنواره‌ها یک آفت محسوب می‌شود.

وی به ورود طلاب به حوزه فیلم‌سازی اشاره و تصریح کرد: علاوه بر داشتن حرف برای گفتن باید شهامت گفتن آن را نیز داشت که این امر درخصوص طلاب ستودنی است.

فتحی نجفی با انتقاد از کیفیت پایین برخی از آثار گفت: زبا ن تصویر، زبانی بین‌المللی، غنی و حساس می‌باشد و عدم آشنایی با این زبان ممکن است ارزش‌ها را به یک ضد ارزش تبدیل کند.

این مدرس دانشگاه بار دیگر بر بکارگیری صحیح مولفه‌های تصویری تاکید کرد و یادآور شد: لازمه تولید یک اثر خوب کسب تجربه از طریق فیلم‌سازی، دیدن فیلم‌های شاخص و برگزیده سینمای جهان و آموزش و مطالعه اصولی است.

گفتنی است در این نشست که در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد فیلم‌های "یک شروع خوب" اثر جواد امین خندقی و "قاب عکس" ساخته سید مجتبی موسوی‌زاده و انیمیشن "تیر کاری" از محمد جواد قاسم پور پس از نمایش نقد و بررسی شد.

تاريخ: ۱۳۸۸/۶/۱۷

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.