مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۷ آذر
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 جلسه شورای علمی گروه آموزشی قرآن و حدیث مرکز تخصصی آخوند خراسانی با حضور اعضای این شورا در اتاق جلسات دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد. در این نشست که با حضور آقایان دکتر دلبری،عضو هیئت علمی دانشگاه رضوی، دکتر نقی زاده عضو هیئت علمی دانشگاه
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه در مراسم رونمایی از ۳۰ اثر دفاع مقدس، گفت: ۳ اطلس یگانی و موضوعی لشکر ۴۱ ثارالله، عملیات بیت‌المقدس و حماسه خرمشهر، به همراه کتاب لشکر ۳۱ عاشورا در عملیات والفجر ۸ توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس رونمایی شد.
سردار علی محمد نائینی، رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه، عصر امروز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۶ در مراسم رونمایی از ۳۰ عنوان اثر جدید این مرکز اظهار کرد: امروز از ۳ اثر ویژه مرکز مربوط به عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر، اطلس عملیات بیت المقدس و اطلس حماسه خرمشهر و روزشمار دفاع مقدس شماره ۱۹ که مربوط به آزادسازی خرمشهر است، رونمایی می‌شود. همچنین امروز در مجموعه تاریخ شفاهی، خاطرات سردار صفوی از سنندج تا خرمشهر، خاطرات سردار اسحاقی و سردار شیران‌نژاد رونمایی می‌شود. وی افزود: شمارگان ۱۵، ۱۷، ۱۹ و ۴۲ از مجموعه روزشمار جنگ از دیگر آثار جدید مرکز است که با رونمایی از آنها، تعداد روز شمارهای جنگ به ۳۱ می‌رسد. رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه تصریح کرد: در حوزه اطلس یگانی، ۳ اطلس یگانی و موضوعی لشکر۴۱ ثارالله، عملیات بیت‌المقدس و حماسه خرمشهر و در حوزه مطالعات نظامی، کتاب لشکر ۳۱ عاشورا در عملیات والفجر ۸ توسط این مرکز چاپ شده است که امروز رونمایی می‌شود. وی بیان کرد: در حوزه مطالعات اسنادی، مجموعه ۴ جلدی از پیاده‌نوار مذاکرات فرماندهان جنگ، در حوزه مطالعات اجتماعی و فرهنگی آثاری مانند روزهای پرالتهاب، شهدای محراب در دفاع مقدس، شهر جنگ‌ها، مراکز اقتصادی خوزستان در جنگ و راویان صحنه نبرد در جنگ از جدیدترین آثار این مرکز است. سردار نائینی اظهار کرد: در حوزه ترجمه، ۸ اثر فارسی به زبان‌های خارجی و ۴ اثر خارجی با موضوع دفاع مقدس به زبان فارسی ترجمه شده است. وی یادآور شد: روزهای پرالتهاب، بررسی مواضع نظامی امام خمینی در جنگ ایران و عراق، شهدای محراب و دفاع مقدس، جنگ ایران و عراق؛ پیشینه‌ها و روند تشدید تعارض جنگ ایران و عراق: تاریخ نظامی و کاربردی، مسائل اساسی جنگ، جنگ نفتکش‌ها: نبرد دریایی ایران و عراق، مراکز اقتصادی خوزستان در جنگ و گزارش لشگر ۳۱ عاشورا در عملیات والفجر ۸ از جمله کتاب‌های جدید ما به شمار می‌رود.
تاريخ: ۱۳۹۷/۲/۱۸

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.