مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۸ مهر
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
حجت الاسلام مجتبی الهی:
 "سوگواره لحظه های عاشورایی" بهانه ای برای حضور روحانیت در عرصه هنر است
مدیر کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: سوگواره لحظه های عاشورایی بهانه ای برای حضور روحانیت در عرصه هنر است.
 

به گزارش ستاد خبری چهارمین سوگواره لحظه های عاشورایی، حجت الاسلام مجتبی الهی خراسانی، مدیر کل آموزش دفتر تبلیغات خراسان رضوی اظهار کرد: سوگواره لحظه های عاشورایی توانسته تا حدودی حضور روحانیت در عرصه فرهنگ و هنر را نهادینه سازد.

وی با بیان اینکه روحانیت توانسته در لایه های مختلف این سوگواره نقش داشته باشد، بیان داشت :سوگواره لحظه های عاشورایی توانسته فرصت های هنری در حوزه هنر های تصویری در قالب های شعر، داستان نویسی، فیلم نامه نویسی برای روحانیت ایجاد کند و همین مسئله موجب ایجاد تحول در بین جامعه حوزویان شود.

سوگواره لحظه های عاشورایی می تواند به عنوان کاتالیزگر در بین جامعه حوزوی و هنری باشد

حجت الاسلام الهی خراسانی با بیان اینکه سوگواره لحظه های عاشورایی می تواند جریان ساز و انعکاس هنر عاشورایی باشد، گفت: سوگواره لحظه های عاشورایی می تواند به عنوان کاتالیزگر در بین جامعه حوزوی و هنری باشد.

وی ادامه داد: آثار ارائه دراین سوگواره توسط اقشار مختلف جامعه هنری است بنابراین روحانیون می توانند در ارتقای سطوح زیر ساختی معرفتی و داوری آثار این سوگواره کمک شایانی داشته باشند.

مدیر کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه سوگواره لحظه های عاشورایی عرصه جدیدی را برای سایر متفکران عرصه هنر پدید آورده است، اذعان داشت: این سوگواره توانسته زمینه ساز افزایش تعاملات فرهنگی و هنری در بین جامعه هنری و حوزوی شود.

این کارشناس سینما و رسانه با اشاره به این مطلب که سوگواره لحظه های عاشورایی مورد توجه طیف خاصی از افراد جامعه است، تصریح کرد: سوگواره لحظه های عاشورایی هنوز به عنوان سوگواره مردمی در بین افراد عام معرفی نشده است .

دبیرخانه دائمی این سوگواره در خراسان رضوی راه اندازی شود

وی در همین زمینه خواستار دبیرخانه دائمی این سوگواره در خراسان رضوی شد و افزود: تعامل و مشارکت با ارگان های مختلف می تواند گامی در جهت معرفی این سوگواره برای عموم افراد جامعه باشد.

حجت الاسلام الهی در ادامه به تعارض های فرهنگی از سوی دشمنان به کشور اشاره کرد و افزود: حضور روحانیت در حوزه هنر می تواند گامی تاثیر گذار برای مقابله با هجمه فرهنگی دشمنان باشد چرا که برای مقابله با جنگ نرم دشمنان همه اقشار باید حضوری جدی داشته باشند.

تاريخ: ۱۳۹۱/۱۰/۴

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.