مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۱ دوشنبه ۲۴ مرداد
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
زارعیان:
 بهره گيري از ظرفيت رسانه و هنر در حوزه تبليغ دين مغفول واقع شده است
دبير چهارمين سوگواره لحظه هاي عاشورايي گفت: در حوزه بهره گيري از ظرفيت رسانه و هنر در حوزه تبليغ دين نسبت به جوامع غربي عقب مانده ايم و اين مهم در جامعه ما مغفول واقع شده است.
 به گزارش ستاد خبری چهارمین سوگواره لحظه های عاشورایی، مسعود زارعيان صبح دوشنبه در اولین نشست خبري چهارمين سوگواره فيلم و عكس لحظه هاي عاشورايي در جمع خبرنگاران اظهار كرد: ايجاد تعامل و ارتباط حوزه هاي علميه و روحانيون با هنرمندان عكاس منجر به تبيين ظرفيت هاي هنري در شاخه هاي مختلف هنري براي عموم افراد جامعه است.

وي در ادامه با بيان اينكه طلاب و حوزويان ديده بانان فرهنگي هستند، تصريح كرد: برگزاري جلسات مداوم با حضور هنرمندان و حوزويان موجب ترويج فرهنگ ايراني و اسلامي مي شود.

زارعيان با بيان اينكه تاثيرگذارترين ابزار در حوزه تبليغ دين بهره مندي از رسانه و هنر است، افزود: متاسفانه ما در حوزه بهره گيري از ظرفيت رسانه و هنر در حوزه تبليغ دين نسبت به جوامع غربي عقب مانده ايم.

وي با بيان اينكه چهارمين سوگواره لحظه هاي عاشورايي در بخش عكس، فيلم و فيلمنامه نويسي برگزار مي شود، تصريح كرد: در مجموع 4 هزار و 898 اثر در بخش فيلم و فيلم نامه نويسي به دبير خانه چهارمين سوگواره لحظه هاي عاشورايي ارسال شده است كه از اين تعداد 215 اثر در بخش فيلم، 66 اثر در بخش فيلم نامه نويسي و مابقي آثار دريافتي متعلق به بخش عكس است.

وي با بيان اينكه بيشترين آثار دريافتي متعلق به بخش عكس بوده است، تصريح كرد: 4 هزار و 617 اثر از 4 هزار و 86 هنرمند عكاس به دبير خانه سوگواره در بخش عكس به دبير خانه چهارمين سوگواره لحظه هاي عاشورايي ارسال شده است.

زارعيان با بيان اينكه بخش عكس از مهمترين بخش هاي اين دوره از سوگواره لحظه هاي عاشورايي است، از برپايي نمايشگاه عكس در وب سايت عكاسان همزمان با 10 تيرماه خبر داد و گفت: هدف از برپايي نمايشگاه عكس در وب سايت عكاسان را كاهش هزينه هاي جانبي است.

وي ادامه داد: در همين رابطه از برپايي نمايشگاه عكس در مشهد همزمان با برگزاري مراسم اختتاميه چهارمين سوگواره لحظه هاي عاشورايي در 18 آبان جاري خبر داد.

دبير چهارمين سوگواره لحظه هاي عاشورايي گفت: در اين دوره از سوگواره لحظه هاي عاشورايي براي علاقمندان به ساخت فيلم هاي كوتاه بخش ويژه فيلم هاي 72 ثانيه اي در نظر گرفته شده است كه علاقمندان مي توانند آثار خود را تا پايان مرداد ماه جاري به دبير خانه ارسال كنند.

وي افزود: به منظور ارتقاي سطح كيفي برگزاري چهارمين سوگواره لحظه هاي عاشورايي و ايجاد تعامل هاي استاندارد حرفه اي في ما بين جوامع هنري و حوزه هاي علميه و روحانيون اقدام به برگزاري كارگاه آموزشي در حوزه هاي عكاسي، فيلم نامه نويسي، مستند و فيلم سازي با حضور اساتيد مجرب رااز برنامه هاي جانبي چهارمين دوره از سوگواره لحظه هاي عاشورايي دانست.

در اين نشست همچنين مير هاشمي يكي ديگر از داوران اذعان داشت: توجه به گسترش ابزار، پژوهش، توسعه آورده هاي فرهنگي و توليد آثار همراه با مطالعه و ايجاد حس رقابت و بيان موضوع از جمله راه كار هاي توليد آثار فاخر و ماندگار در عرصه عكاسي است.

در ادامه اسماعيل عباسي يكي از داوران بخش عكس چهارمين سوگواره لحظه هاي عاشورايي اظهار داشت: داوري آثار در بخش عكس بايد متناسب به معيارها و آيين نامه هاي عنوان شده در فراخوان صورت پذيرد.

عباسي تصريح كرد: متاسفانه در آثار هنرمندان عكاس در چهارمين دوره از سوگواره لحظه هاي عاشورايي يك نوع ساده نگري مشاهده مي شود و بيشترين توجه هنرمندان عكاس به بخش حركتي آيين هاي عاشورايي است.

همچنين در اين نشست كريم ملك مدنياز ديگر داور بخش عكس چهارمين سوگواره لحظه هاي عاشورايي با بيان اينكه مهمترين معيار داوري در بخش عكس پايبندي و تعهد به ائديولوژيك هنري است، گفت: موضوعيت، مسائل فني و تكنيكي و زيبا شناسي از جمله مباحثي است كه در حوزه داوري آثار مد نظر قرار دارد.

وي با اشاره به اين مطلب كه هنر عكاسي داراي مباني بسيار زيادي است، ادامه داد: عكاسان بايد داراي حس پذيرش نگاه نوين و آزاد انديشي داشته باشد.
تاريخ: ۱۳۹۱/۴/۵

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.