مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۱ دوشنبه ۲۴ مرداد
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
عضو مجلس خبرگان رهبری::
 افراط و تفريط در سينما مانع توليد آثار فاخر ديني است
عضو مجلس خبرگان رهبری با بيان اينكه حوزه علمیه از ابتدا کارش را با هنر آغاز كرده است گفت: افراط و تفريط در سينما مانع توليد آثار فاخر و تأثيرگذار ديني است.
 

عضو مجلس خبرگان رهبری:

افراط و تفريط در سينما مانع توليد آثار فاخر ديني است

عضو مجلس خبرگان رهبری با بيان اينكه حوزه علمیه از ابتدا کارش را با هنر آغاز كرده است گفت: افراط و تفريط در سينما مانع توليد آثار فاخر و تأثيرگذار ديني است.

آيت الله سید هاشم حسینی بوشهری‏ عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با ستاد خبری دومین سوگواره فيلم و عكس لحظه های عاشورایي اظهارداشت : هنر شاخه های مختلفی دارد که سخنوری یکی از این شاخه ها است.

وی با بیان اینکه در هر برهه از زمان كه یکی از رشته هاي هنری مورد توجه بوده‏ حوزه علمیه به خوبی توانسته از آن هنر در تبلیغ دین استفاده کند افزود: تا قبل از این که سینما به وجود بیاید طلاب برای انتقال مفاهیم دینی از هنر سخنرانی استفاده می کردند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علميه قم در ادامه گفت: بايد دقت كنيم ضمن بهره مندي از هنر سینما در تبلیغ دین در این راه دچار خود باختگی نشويم.

وی تصریح کرد: باید بیشتر به زندگی پیامبران و معصومین پرداخته شود تا به این وسیله ارزش ها ومفاهیم دینی بهتر به مردم انتقال داده شود.

امام جمعه قم با بیان این که در سه دهه گذشته سینماي ایران بیشتر دچار افراط تفریط بوده است اضافه کرد: این موضوع باعث شده فیلم های تاثیر گذار دینی کمتر تولید شده و نتوانند به وظیفه خود که نشر مفاهیم دینی است بپردازند .

وی خاطر نشان کرد: باید از بهترین هنرمندان و بهترین تکنیک ها برای ارائه ای مفاهیم دینی استفاده شودتا این مفاهیم به بهترین وجه انتقال یابند.

گفتنی است دومین سوگواره لحظه های عاشورایی در بخش های فیلم، عکس و فیلمنامه با موضوعات «نگاه مردم به عاشورا و حماسه حسینی»، «عزاداری سنتی و عزاداری امروزی» و «روحانیت و نهضت امام حسین(ع)» از سوی گروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اعلام شده است.

اختتامیه این برنامه سی ام اردیبهشت ماه با حضور هنرمندان برجسته کشور در محل تالار نور مشهد برگزار خواهد شد.

تاريخ: ۱۳۸۹/۲/۲۹

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.