مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۱ دوشنبه ۲۴ مرداد
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
رییس حوزه هنری خراسان:
  سوگواره لحظه های عاشورایی در تربیت روحانیون هنرمند نقش ارزنده ای ایفا می کند
رئیس حوزه هنری خراسان رضوی گفت: سوگواره لحظه های عاشورایی در تربیت و هدایت روحانیون هنرمند با موضوع عاشورا نقش ارزنده ای ایفا می کند.
 

به گزارش ستاد خبری چهارمین سوگواره لحظه های عاشورایی، سید جواد رفایی، رئیس حوزه هنری خراسان رضوی اظهار کرد: متاسفانه حضور روحانیت در عرصه هنر بسیار کم رنگ است بنابراین این سوگواره می تواند نقش ارزنده ای در ایجاد ارتباط میان هنرمندان و روحانیون داشته باشد.

وی با اشاره به این مطلب که سوگواره لحظه های عاشورایی در تربیت و هدایت روحانیون هنرمند با موضوع عاشورا نقش ارزنده ای ایفا می کند، بیان داشت: هنرمندی می تواند در تبیین هنر عاشورایی به درستی گام بردارد که شناخت کافی از واقعه عاشورا داشته باشد.

رفایی گفت: هنرمندان با درک صحیح و شناخت زوایای مختلف حادثه عاشورا می توانند نسبت به تولید آثار فرهنگی، هنری، دینی ارزشمندی اهتمام ورزند، اذعان داشت:آثار ارائه شده در سوگواره لحظه های عاشورایی آثاری زیبا در قالب فیلم، عکس است که اتفاقات منحصر به فرد و خاص هر استان را به تصویر کشیده است.

رئیس حوزه هنری خراسان رضوی تصریح کرد: سوگواره لحظه های عاشورایی می تواند به عنوان گنجینه ای ارزشمند برای ماندگاری هنر عاشورایی معرفی شود.

وی ادامه داد: شناخت استعداد های هنرمندان و روحانیون، ارائه آموزش های لازم در راستای تربیت هنرمندان عاشورایی از جمله راهکارهای استمرار سنوات آتی سوگواره لحظه های عاشورایی است.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که متاسفانه در حوزه تولید آثار فاخر با محوریت عاشورا فعالیت کمی صورت گرفته است،افزود: برای معرفی عاشورا از دریچه هنر نیازمند برگزاری سوگواره ها است چرا که هنر می تواند در پایداری این حادثه عظیم نقش ویژه ای برای جوانان داشته باشد .

رفایی در همین زمینه با بیان اینکه عاشورا به عنوان اساس اسلام و مرکز اندیشه های اسلام مطرح است، تصریح کرد: برای استمرار هنر عاشورایی نیازمند این هستیم که استعداد ها و هنرمندان هنر عاشورایی را رها نسازیم.

وی با بیان اینکه برگزاری چهارمین دوره از سوگواره لحظه های عاشورایی نشان از برنامه ریزی و اندیشه است ، گفت: امید است سوگواره لحظه های عاشورایی از روند رو به رشدی داشته باشد.

رئیس حوزه هنری خراسان رضوی همچنین خواستار برگزاری آیین اختتامیه این سوگواره در شان واقعه عاشورا شد .
تاريخ: ۱۳۹۱/۹/۱۲

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.