مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۰ شنبه ۱ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 نمایش 5 فیلم فاخر دینی در ایام برگزاری سومین سوگواره لحظه های عاشورایی در مشهد
مسعود زارعیان دبیر سومین سوگواره لحظه های عاشورایی از نمایش 5 فیلم فاخر دینی در ایام برگزاری این سوگواره در مشهد خبر داد.
 

مسعود زارعیان دبیر سومین سوگواره لحظه های عاشورایی از نمایش 5 فیلم فاخر دینی در ایام برگزاری این سوگواره در مشهد خبر داد.

به گزارش ستاد خبری سومین سوگواره لحظه های عاشورایی زارعیان افزود: فیلم های «سینه سرخ» و «شکارچی شنبه» به کارگردانی پرویز شیخ طادی، «دخیل» به کارگردانی داریوش یاری، «عصر روز دهم» به کارگردانی مجتبی راعی و «آلزایمر» اثر احمد رضا معتمدی 5 فیلم فاخر دینی هستند که اواخر این هفته و اوایل هفته آینده هم زمان با برگزاری سومین سوگواره لحظه های عاشورایی در مشهد نمایش داده می شود.

وی با اشاره به این که هم زمان با نمایش این فیلم ها جلسات نقد و بررسی فیلم های رسیده به دبیرخانه سومین سوگواره لحظه های عاشورایی با حضور فیلم سازان و منتقدان و طلبه های حوزه علمیه در محل آمفی تئاتر دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار می شود گفت: روزهای 25 و 26 آبان ماه ، صبح و عصر این جلسات نقد به منظور تحلیل محتوایی و تکنیکی فیلم های رسیده برگزار خواهد شد.

وی با بیان این که جلسات نقد و بررسی فیلم ها که با حضور طلبه ها و منتقدان و فیلم سازان برگزار می شود موجب برقراری رابطه بین آنها می شود که در نهایت این به نفع عرصه فیلم سازی کشور است ادامه داد: به نظر می رسد بین فیلم سازان و طلبه های حوزه های علمیه هنوز فاصله عمیقی وجود دارد.

دبیر سومین سوگواره لحظه های عاشورایی تصریح کرد: در حالی که فیلم سازان وارد حیطه دین می شوند و فیلم های دینی می سازند و حتی در باره طلبه ها نیز تا کنون فیلم هایی ساخته شده است و نیاز است که طلبه ها نیز به لحاظ محتوایی در جریان ساخت این فیلم ها قرار گیرند و دیدگاههای کارشناسانه خود را در زمینه موضوعات دینی مطرح کنند اما هنوز تعامل و ارتباط این دو گروه آن چنان عمیق و جهت دهنده نیست.

وی به جلسه نقد و بررسی فیلم «یه حبه قند»که با حضور سید رضا میر کریمی کارگردان فیلم و طلبه های حوزه علمیه چندی پیش در محل دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد اشاره کرد و اظهار داشت: طلبه های مشهدی از این جلسه استقبال گسترده ای کردند و بحث های جدی را در آن نشست به فیلم سازگوشزد کردند علاوه بر آن که به اذعان میر کریمی این جلسه برای او به عنوان یک فیلم ساز هم بسیار پر بار بوده است.

وی خاطر نشان کرد: دبیرخانه سوگواره لحظه های عاشورایی به دنبال آن است که با برقراری ارتباط نزدیک بین فیلم سازان و طلبه های حوزه علمیه زمینه ساخت آثار ناب و فاخر عاشورایی را در کشور فراهم کند.

زارعیان در پایان زمان برگزاری مراسم اختتامیه سومین سوگواره لحظه های عاشورایی را 26 آبان ماه جاری اعلام کرد و گفت: آیین اختتامیه این سوگواره در محل تالار نور مشهد با حضو هنرمندان و فیلم سازان برجسته کشور و شرکت کنندگان در سومین سوگواره لحظه های عاشورایی برگزار خواهد شد.

تاريخ: ۱۳۹۰/۸/۱۷

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.