مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۰ شنبه ۱ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 سینما مهمترین ابزار برای انتقال پیام عاشورا است
رئیس سازمان سینمایی وزارت ارشاد با بیان اینکه امروز در انتقال پیام عاشورا با مشکلاتی مواجه هستیم، سینما را مهمترین ابزار برای انتقال پیام عاشورا دانست.
 

معاون سینمایی وزیر ارشاد با بیان اینکه امروز در انتقال پیام عاشورا با مشکلاتی مواجه هستیم، سینما را مهمترین ابزار برای انتقال پیام عاشورا دانست.

به گزارش پایگاه هنر متعالی جواد شمقدری اظهار داشت: باید تلاش کنیم با تکیه بر آرمانها و ارزشهای دینی و اسلامی پیام عاشورا را از طریق سینما انتقال دهیم.

وی با بیان اینکه در عاشورا پیامی تولید شد که به مخاطب عزتمندی و ظلم ستیزی را هدیه کرد، افزود: این پیام به مخاطب تاکید داشت که برای احقاق حقوق باید از ارزشهای مادی چشم پوشی کرد و این پیام ارزشمند و با عظمتی است.

معاون سینمایی و سمعی بصری وزارت ارشاد اضافه کرد: ملت ایران وامدار این پیام است، همانطوری که با دریافت این پیام توسط نسل انقلاب و تداوم آن امروز شاهد جنبشهای انقلابی و اسلامی با آرمانهای دینی و ارزشی در کشورهای مختلف دنیا هستیم و این ثمره پیام عاشورا است.

وی انتقال پیام عاشورا را از دیگر محورهای عاشورا برشمرد و یادآور شد: اگر واقعه عاشورا در زمان خود باقی می ماند، بی شک عظمت آن هرگز دیده نمی شد، اما انتقال پیام توسط حضرت زینب باعث ایجاد حوادث بزرگی در تاریخ بود و آن سعادت انسانها را به ارمغان آورد.

شمقدری با بیان اینکه سینماگران باید در این حوزه به رسالت خود توجه داشته باشند، ابراز داشت: امروز در این حوزه گامهایی برداشته شده اما کافی نیست و باید مسئولان نیز تلاش کنند همدوش با دست اندرکاران سینما در این موضوع وارد شوند.

وی با اشاره به کمبودها، ضعفها و نقصهای بسیار در جشنواره های برگزار شده کشور با وجود ظرفیتهای زیاد تصریح کرد: ریزساختهای سینما بویژه سینمای دینی و مذهبی کشور بویژه در شهرستانها با توجه به فرهنگ، آداب و رسوم و نیازها بازسازی شود.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر در این حوزه با کاستیهایی زیادی مواجه هستیم، بیان داشت: سینما برای حوزه دینی هنر مهمی است و باید زیرساختهایش اصلاح شود و اگر بودجه ای به آن تعلق می گیرد نباید نگران باشیم، چراکه خروجی آن دستاوردهای مطلوبی برای جامعه خواهد داشت.

تاريخ: ۱۳۹۰/۴/۱۹

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.