مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۱ دوشنبه ۲۴ مرداد
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
فراخوان جشنواره عکس روحانیت:
 اولین جشنواره عکس با موضوع روحانیت
زبان هنر رسا، دقیق، نافذ و ماندگار است. استفاده از هنر بایستی به حداکثر برسد، منظور استفاده از هنرمندان موجود است. مقام معظم رهبری (مدظله العالی

زبان هنر رسا، دقیق، نافذ و ماندگار است. استفاده از هنر بایستی به حداکثر برسد، منظور استفاده از هنرمندان موجود است. مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

خداوند رسالت اصلاح در زمین را به دست انسانهای پاک و فرزانه مورد تاکید قرار می دهد، زیرا تنها راه نجات و رستگاری در دنیا و آخرت در همین نکته نهفته است؛

{چرا در امم گذشته مردمی با عقل و ایمان وجود نداشت که خلق را از فساد و اعمال زشت نهی کنند تا ما مثل آن عده ی قلیل مؤمنانشان که نجات دادیم همه را نجات دهیم...} (هود/115)

"روحانیت" سرسلسله‌ی جریانی است که طی صدها سال، رسالت تبیین و نشر معارف، اعتقادات و احکام الهی را بر دوش کشیده و "روحانی" انسانی است برخواسته از بطن جامعه که با پوشیدن ردای تحصیل و تعلیم علوم دینی، وظیفه‌ی تخصصی ترویج و تبلیغ دین مبین اسلام را جامه‌ی عمل پوشانده است.

بدون شک عمق بخشیدن به تأثیر این تلاش فرهنگی، منوط به بازمعرفی شکل فعالیت و نوع رابطه‌ی روحانیون با آحاد جامعه می‌باشد و بدیهی است که بهترین راه برای توفیق در این امر مهم، بهره‌گیری از زبان هنر خواهد بود.

از این رو "گروه مبلغان هنرمند" دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با هدف شناخت و معرفي هويت و رسالت طلبگي، تبيين نقش هدايتگر و تاثيرگذار روحانيت و همچنين بررسي ظرفيت هاي ايجاد شده در عرصه تبليغ، فراخوان عکس با موضوع روحانیت را برگزار می‌نماید.

محورهای مورد توجه جشنواره:

- روحانیت؛ تحصیل دانش و تولید علم

- روحانیت و تبلیغ دین در جهان امروز

- روحانیت و رسالت بین المللی

- روحانیت و تعامل با گروه‌های گوناگون جامعه

- روحانیت و حماسه و رزم (شهدای روحانی)

- روحانیت؛ ساده‌زیستی و سخت کوشی

- روحانیت و مشکلات و موانع تبلیغ

- روحانیت و فعالیتهای عمومی اجتماعی (آفرینش های ادبی هنری، ورزش و ...)

- روحانیت در روزگار تعارض سنت و مدرنیته

- روحانیت و مؤلفه‌های هویت صنفی

آئین نامه جشنواره:

1- شرکت در این مسابقه برای همه‌ی علاقه‌مندان آزاد است.

2- هر عکاس می‌تواند 7 قطعه تک عکس و یک مجموعه بین 3 تا 7 عکس به دبیرخانه‌ی جشنواره ارسال کند (هیأت داوران می‌تواند از میان مجموعه عکس، تک عکس‌هایی را انتخاب نماید).

3- محدودیتی در تهیهی آثار به لحاظ استفاده از تکنیکهای عکاسی و تاریکخانهای وجود ندارد اما با توجه به رویکرد مستند جشنوراه، این امر نباید باعث مخدوش شدن جنبهی اسنادی عکس گردد.

4- عکاسان باید آثار خود را به‌صورت چاپ شده بر روی کاغذ عکاسی در ابعاد 30×20 سانتی‌متر ارایه نمایند. همچنین عکس‌های دیجیتال باید مطابق با بهترین خروجی دوربین و عکس‌های فیلمی (آنالوگ) و اسلایدها باید اسکن شده در اندازه‌ی 70×50 سانتی‌متر با وضوح 300 dpi و فرمت tif، همگی در قالب یک CD به دبیرخانه تحویل گردد (مشخصات و شماره تماس عکاس حتماً روی CD با خط خوانا و ماژیک نوشته شود).

5- برچسب پشت عکس‌ها باید با دقت تکمیل و در گوشه‌ی سمت چپ پایین عکس الصاق شود (از نوشتن نام بر روی برچسب‌ها خودداری گردد).

6- برگزار کننده، حق استفاده از عکس‌های پذیرفته شده را جهت چاپ در کتاب، بروشور یا انتشارات مربوط به جشنواره، با ذکر نام عکاس برای خود محفوظ می‌دارد.

7- آثار دریافتی، در پایان جشنواره، در محل دبیرخانه بهصورت حضوری عودت داده می شود.

8- به هر تک عکس راه یافته به نمایشگاه مبلغ 300000 ریال و به مجموعه عکس مبلغ 500000 ریال تعلق خواهد گرفت.

9- عکس‌های برگزیده به‌صورت یک نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت و در صورت چاپ کتاب، یک نسخه از آن به شرکت کنندگان اهدا خواهد شد.

10- دبیرخانهی جشنواره ضمن تلاش برای نگهداری مطلوب آثار، هیچ مسؤولیتی را در قبال آسیبهای وارده، بر اثر ارسال ناصحیح پستی برعهده نمیگیرد.

11- فرم تقاضای حضور تکمیل و همراه آثار ارسال شود. ارسال اثر و امضای فرم به ‌منزله‌ی پذیرش مقررات جشنواره است و عدم ارسال فرم موجب محروم شدن از شرکت در مسابقه می‌گردد.

12- تصمیم گیری پیرامون مسایل پیشبینی نشده برعهدهی دبیرخانهی جشنواره است.

جوایز جشنواره:

* به سه نفر عکاس برتر، بهطور همارزش، دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ 6000000 ریال اهدا خواهد شد.

* در صورت انتخاب داوران، از یک عکاس، با اهدای لوح و جایزهی نقدی تقدیر به‌عمل خواهد آمد.

* تمامی عکاسان راه یافته به نمایشگاه لوح سپاس دریافت خواهند کرد.

*از مبلغان هنرمند برتر تقدیر به عمل خواهد آمد.

هیأت داوران: فرامرز عامل بردبار، حمیدرضا گیلانی‌فر، سیدمجتبی خاتمی

دبیر جشنواره: مسعود زارعیان

گاهشمار جشنواره:

آخرین مهلت تحویل آثار به دبیرخانه، پایان وقت اداری 1۰ مرداد 1388 خواهد بود و این زمان بههیچوجه تمدید نخواهد شد.

برگزاری نمایشگاه و مراسم اهدای جوایز در تاریخ 22 مردادماه 1388 خواهد بود.

نشانی دبیرخانه:

مشهد - خيابان سنايي- میدان صاحبالزمان (عج) - مرکز فرهنگی تبلیغی شهید هاشمینژاد - دبیرخانهی دائمی سلسله فعالیتهای فرهنگی تبلیغی "هنر متعالی"

تلفن: ۸۴۱۴۱۹۹-۰۵۱۱

 

سوگواره
 سوگواره
تاريخ: ۱۳۸۸/۲/۱

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.